Korektor pod oczy to jeden z tych kosmetyków, które stosujemy chętnie, ale… wolimy, by nikt o tym nie wiedział. Dobry korektor powinien ukryć cienie pod oczami, jednocześnie pozostać niewidocznym. Jak wybrać korektor pod oczy? Dzięki poniższym wskazówkom nie popełnisz błędu.
Kolor korektora pod oczy – tak dobierzesz go perfekcyjnie
Dopasuj korektor pod oczy do karnacji. Jeśli masz ciepły odcień skóry, taki sam powinien być korektor, jeśli chłodny – także wybierz odpowiedni kosmetyk. Wybór złego odcienia zaowocuje tzw. efektem maski – ślady korektora będą wyraźnie widoczne, co niestety robi złe wrażenie.
Dobierz kolor korektora do koloru podkładu pod makijaż. Pamiętaj, że aby uzyskać odpowiedni efekt, korektor powinien być o ton lub dwa jaśniejszy od podkładu. Dzięki temu uzyskasz efekt jasnego i świeżego spojrzenia.
Jeśli masz pod oczami wyraźne cienie w odcieniu błękitu lub fioletu, wypróbuj korektor brzoskwiniowy albo łososiowy. Te barwy najlepiej neutralizują cienie pod oczami powstałe np. w wyniku niedoboru snu.
Jaka powinna być idealna konsystencja korektora pod oczy?
Na to pytanie jest tylko jedna dobra odpowiedź: lekka i kremowa. Gęste i ciężkie korektory, np. w sztyfcie, mogą nadać skórze sztucznego wyglądu, a cały efekt będzie daleki od doskonałości. Tymczasem lekkie, kremowe korektory dobrze się blendują z podkładem, nie osadzają w zmarszczkach (a nie ma nic gorszego, niż zmarszczki podkreślone korektorem!) ani na suchych fragmentach skóry.
Warto wypróbować różne korektory i znaleźć taki, który nie tylko dobrze się nakłada, ale też utrzymuje na skórze przez cały dzień, niezmiennie czyniąc ją perfekcyjną i świeżą. Korektor, który trzeba w ciągu dnia nakładać kilka razy, niestety nie jest dobrym kosmetykiem. Nie warto w taki inwestować.
Korektor pod oczy – uważnie przeczytaj skład na etykiecie
Dobry korektor nie powinien zawierać substancji drażniących skórę, np. sztucznych barwników lub parabenów. Ponieważ mowa jest o kosmetyku pod oczy, warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Nie tylko osoby o wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze są narażone na reakcję alergiczną ze strony oczu.
Na pewno warto poszukać kosmetyku bogatego w składniki nawilżające i uelastyczniające skórę, np. witaminę E. Jeśli masz skłonności do opuchlizny pod oczami lub permanentnie pojawiających się cieni, wybierz korektor ze składnikami pielęgnacyjnymi, który pomoże w redukcji takich przypadłości.
Nie tylko kosmetyk się liczy – najlepsze opakowanie i aplikator
Opakowanie korektora powinno być praktyczne – łatwo się otwierać i zamykać, bez ryzyka pobrudzenia przy aplikowaniu. Do użytku domowego dobrze sprawdzi się szklany słoiczek. Jeśli korektor ma być noszony w torebce, lepszym wyborem będzie nieduża tubka.
Jak nakładać korektor? Pędzelek, nieduża gąbeczka lub sztyft będą najlepszymi opcjami. Aplikator powinien być łatwy w użyciu (czasem trzeba szybko poprawić wygląd np. w biurowej łazience) oraz higieniczny. Należy unikać aplikatorów, które mogłyby doprowadzić do zabrudzenia produktu.
Powyższe porady powinny ułatwić wybór najlepszego korektora. Warto jednak pamiętać, że to kosmetyk jak każdy inny i jak każdy powinien być przed użyciem przetestowany. Zanim nałożysz go pod oczy, sprawdź w niewidocznym miejscu (np. za uchem, gdzie skóra jest cienka i delikatna), czy nie wywołuje reakcji alergicznej.