Złote baterie łazienkowe – hit czy kit?

Współczesne łazienki znacznie różnią się od tych, które znajdowały się w domach Polaków kilkanaście lat temu. Są to bowiem wnętrza, które są nie tylko wysoce estetyczne, ale i funkcjonalne. Połączenie tych dwóch funkcji nie zawsze jest łatwe. Tak naprawdę wszystkie elementy łazienkowego wyposażenia zmieniły swój wygląd. Do wyboru są też takie produkty, które są zupełnie nowe na rynku. Jednym z wnętrzarskich hitów ostatnich lat okazały się złote baterie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Dekoracyjna złota bateria!

Rodzajów baterii łazienkowych jest mnóstwo. Szukając tych odpowiednich, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Na rynku bez problemu otrzymać można takie, które będą pasowały do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, klasycznych czy retro. Spotkać można także baterie, które różnią się od siebie nie tylko formą i designem, ale i kolorystyką. Jest to trend, który pojawił się kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się coś zmienić. Dużym zainteresowaniem cieszą się dziś baterie czarne, białe, szare, ale i złote. I to właśnie im chcemy dziś przyjrzeć się bliżej!

nowoczesna złota bateria

Do jakich aranżacji pasują baterie złote?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie! Złoto bowiem dobrze komponuje się z różnoraką kolorystyką. Wspaniale wygląda z bielą, czernią, a także i szarością. Złote baterie mogą być idealnym dopełnieniem wnętrz jasnych.f Mogą także dodawać elegancji w łazienkach, w których kolorem przewodnim jest czerń. Z całą pewnością złote baterie to nie tylko funkcjonalne elementy wyposażenie, ale także i wyjątkowa dekoracja wnętrza. Praktycznie każdej łazience, w jakiej się znajdą, potrafią dodać szyku, elegancji. Prezentują się niezwykle luksusowo! Dobrze wyglądają także, gdy tłem dla nich jest drewno lub drewnopodobne dekory.

W momencie pojawienia się, złote baterie łazienkowe wykorzystywane były zazwyczaj w łazienkach retro. Modele te miały eleganckie kurtki i w specyficzny sposób lekko zakręcone wylewki. Dzisiaj bez problemu otrzymać można takie, które mają proste, minimalistyczne formy a samą ich dekoracją, jest po prostu kolor.

Czym kierować się podczas wyboru złotej baterii?

Jest kilka zasad, które należy przestrzegać, aby zakupiona bateria nie okazała się awaryjna, nawet po krótkim czasie użytkowania. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę na opinie na temat danej serii oraz producenta. Współcześnie klienci zadowoleni czy też zawiedzeni z zakupu, chętnie dzielą się z innymi kupującymi swoimi odczuciami. Takie opinie są bardzo cenne.

Ponadto warto sprawdzić parametry techniczne danego modelu. Dobre baterie posiadają ceramiczne głowice, napowietrzacze oraz wykonane są z mosiądzu – materiału, który jest trwały, nie odkształca się i co najważniejsze, odporny jest na korozję. Z pewnością korzystniej jest, kupić baterię złotą od znanego i sprawdzonego producenta. Dużo o samym produkcie może powiedzieć nam długość gwarancji, to ona jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu.